Multicomp Pro MC0201L6F4531SE Res, 4K53, 1%, 0.05W, 0201, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
4.53 kohm
Power Rating
50 mW
0201 [0603 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V