Multicomp Pro MC0201L6F39R2SE Res, 39R2, 1%, 0.05W, 0201, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
39.2 ohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V