Multicomp Pro MC0201L6F30R0SE. Res, Thick Film, 30R, 1%, 0.05W, 0201
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
0°C
Resistance
30 ohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C