Multicomp Pro MC0201L6F1740SE Res, 174R, 1%, 0.05W, 0201, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
174 ohm
Power Rating
50 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V