Multicomp Pro MC0201L6F1430SE Chip Smd Resistor, Res, 143R, 1%, 0.05W, 0201, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Resistance
143 ohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0201 [0603 Metric]
Length
0.23 mm
Width
0.6 mm
Height
0.3 mm
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V