Multicomp Pro MC0201L6F1022SE Res, 10K2, 1%, 0.05W, 0201, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
10.2 kohm
Power Rating
50 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
25 V