Multicomp Pro MC01W08055330R Res, 330R, 5%, 0.1W, 0805, Thick Film
Tolerance
5%
Series
MC 5% Series
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
330 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V