Multicomp Pro MC01W08051390R Chip Smd Resistor, Res, 390R, 1%, 0.1W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Resistance
390 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Resistance
390 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V