Multicomp Pro MC0125W12065220R Res, 220R, 5%, 0.125W, 1206, Thick Film
Tolerance
5%
Series
MC 5% Series
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
220 ohm
Power Rating
125 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V