Multicomp Pro MC0100W060314M70 Res, 4M7, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MC 1% Series
Resistance
4.7 mohm
Power Rating
100 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V