Multicomp Pro MC0100W06031270R Res, 270R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MC 1% Series
Resistance
270 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V