Multicomp Pro MC0100W0603115R Chip Smd Resistor, Res, 15R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Resistance
15 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V