Multicomp Pro MC0063W060317K5 Res, 7K5, 1%, 0.063W, 0603, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
7.5 kohm
Power Rating
63 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V