Multicomp Pro MC0063W0603168K Res, 68K, 1%, 0.063W, 0603, Thick Film
Tolerance
1%
Series
MC 1% Series
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
68 kohm
Power Rating
63 mW
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
50 V