Multicomp Pro MC0063W0603156K Res, 56K, 1%, 0.063W, 0603, Thick Film
Series
MC 1%
Resistance
56 kohm
Power Rating
63 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V