Multicomp Pro MC0063W06031200R Res, Thick Film, 200R, 1%, 0.063W, 0603
Resistance
200 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
50 V