Multicomp Pro MC00625W0402180R6 Chip Smd Resistor, Res, 80R6, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
80.6 ohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Length
0.35 mm
Width
1 mm
Height
0.5 mm
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V