Multicomp Pro MC00625W04021309K Res, 309K, 1%, 0.0625W, 0402, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MC 1%
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
309 kohm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V