Multicomp Pro HC49SM-4.9152-30-50-60-16-ATF Crystal, HC-49/4HSMX, 4.9152MHZ
infotip-icon
View other Crystal Units dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Max
60°C
Operating Temperature Min
-10°C
Frequency Nom
4.9152 MHz
Crystal Case
SMD, 11.4 x 4.65
mm
Load Capacitance
16 pF
Frequency Tolerance
± 30 ppm
Frequency Stability
± 50 ppm
This spec is not available in the specification table.
Temperature Stability
± 50 ppm
Accuracy
± 30 ppm