Multicomp Pro HC49S-4.9152-30-50-70-30-ATF Crystal, HC-49/S, 4.1952MHZ
Operating Temperature Max
70°C
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
4.9152 MHz
Crystal Case
Through Hole, 10.9 x 4.65
mm
Load Capacitance
30 pF
Frequency Tolerance
± 30 ppm
Frequency Stability
± 50 ppm
This spec is not available in the specification table.
Temperature Stability
± 50 ppm
Accuracy
± 30 ppm