Multicomp Pro HC49S-4-20-50-60-30-ATF Crystal, HC-49/S, 4.0MHZ
infotip-icon
View other Crystal Units dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Max
60°C
Operating Temperature Min
-10°C
Frequency Nom
4 MHz
Crystal Case
Through Hole
mm
Load Capacitance
30 pF
Frequency Tolerance
± 20 ppm
Frequency Stability
± 50 ppm
This spec is not available in the specification table.
Temperature Stability
± 50 ppm
Accuracy
± 20 ppm