Multicomp Pro 2212BR-20G-SM-TR Conn, Rcpt, 20POS, R/A, 1ROW, 2.54MM
View Brand
Brand:
MULTICOMP PRO
Model:
2212BR-20G-SM-TR
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (150.45KB) EN
Specifications
View other
PCB Receptacles
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Contact Material
Phosphor Bronze
Gender
Receptacle
Contact Plating
Gold Plated Contacts
Pitch Spacing
2.54 mm