Multicomp Pro 2211R-18G-SM-CR Conn, Header, 18POS, R/A, 1ROW, 2.54MM
infotip-icon
View other PCB Headers dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Contact Material
Copper Alloy
Contact Plating
Gold Plated Contacts
Contact Termination Type
Surface Mount
No. of Rows
1 Rows
Connector Systems
Board-to-Board
Pitch Spacing
2.54 mm