Multicomp MC0805N101J500A2.54MM Capacitance:100pF
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
50 V
RoHSCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Product Range
MC Series
Lead Spacing
2.54 mm