Multicomp EB3-13-B-180 Terminal Block, Eurostyle, 13 Position
infotip-icon
View other Pluggable Terminal Blocks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Product Range
04R6778
Rated Current
8 A
Rated Voltage
300 V
Number of Position
13
Pitch Spacing
3.81 mm