Misumi TRVV-0.75-12-100 Trvv Non-Shielded Robot Cables 300V
infotip-icon
View other Electrical Wire  dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Length
100 mm
Current Rating
5.2 A
Voltage Rating
300V
Insulation Material
PVC
American Wire Gauge
18 AWG
Outer Diameter
10.8 mm
Number of Strands
12
Insulation Wall Thickness
0.45 mm