Misumi E-MCPIS20-200-BB Pen Cylinders Stainless Steel, Mcpi Series, ISO6432 Certificated
infotip-icon
View other Pneumatic Piston Rod Cylinders dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Length
116 mm
Maximum Operating Pressure
145 psi
Stroke
200 mm
Diameter
20 mm
Minimum Operating Temperature
-20°C
Maximum Operating Temperature
+70°C