Misumi E-GR1000-TRVVPS-0.5-6P-100 Trvvps Shielded Robot Cables 300V, Twisted, High Flexibility
Length
100 mm
Current Rating
5.7 A
American Wire Gauge
20 AWG
Outer Diameter
10.4 mm
Number of Strands
12
Insulation Wall Thickness
0.3 mm