Misumi E-GR1000-TRVVPS-0.5-4P-100 Trvvps Shielded Robot Cables 300V, Twisted, High Flexibility
Length
100 mm
Current Rating
6.5 A
American Wire Gauge
20 AWG
Outer Diameter
8.7 mm
Number of Strands
8
Insulation Wall Thickness
0.3 mm