Misumi C-AIPO4-15 Posts for Tension Springs Hole Type
Brand:
MISUMI
Model:
C-AIPO4-15
infotip-icon
View other Springs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Material
S45C Equivalent
Surface Treatment
Trivalent Chromate
This spec is not available in the specification table.
Full Length
15 mm
mm
Mounting Screw Size
M4
Post Diameter
4 mm
Hooking Hole Diameter
1.5 mm