M515001000120 Crrgblt Sstl Pln 120mm Sqr PK10
Material
Steel
Length
5 in
Thread Size
5/16"-18
Grade
Grade 2
Finish
Hot Dipped Galvanized
Maximum Head Height
11/64 in
Dimensional Standards
ASME B18.5
Tensile Strength
74,000 psi