M515001000030 Crrgblt Sstl Pln 30mm Sqr PK50
Material
Steel
Length
4 in
Thread Size
5/8"-11
Grade
Grade 8
Finish
Black Oxide
Maximum Head Height
21/64 in
Dimensional Standards
ASME B18.5
Tensile Strength
150,000 psi