M074701000100 Scktflthdscrw Steel M10-1.5 100mm L PK50
Thread Size
M10-1.5
Length
100 mm
Head Type
Flat
Finish
Zinc Plated
Minimum Thread Length
50 mm
Dimensional Standards
ISO 10642
Drive Size
6 mm
Material Grade/Class
Class 8
Head Height
6.2 mm
Head Diameter
22.4 mm