M074001200130 Scktflthdscrw Stl M12-1.75 130mm L PK25
Thread Size
M12-1.75
Length
130 mm
Head Type
Flat
Finish
Black Oxide
Minimum Thread Length
60 mm
Dimensional Standards
ISO 10642
Drive Size
8 mm
Material Grade/Class
Class 10.9
Head Height
7.4 mm
Head Diameter
26.88 mm