Lyle U71307RD14X10 Safety Decal 10in X 14in Rflct Sheeting
Model:
U71307RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
English
Sign Legend
Others Are Depending On You Don't Take Chances
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"