Lyle U71303NP14X10 Safety Sign 10 in X 14 in Plastic
Brand:
LYLE
Model:
U71303NP14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Think
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"