Lyle U71293RD14X10 Safety Decal 10in X 14in Rflct Sheeting
Model:
U71293RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Think
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Don't Lift More Than You Can Handle
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"