Lyle U71276NP10X7 Safety Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U71276NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Safety First
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Work Safely
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"