Lyle U71271NP10X7 Safety Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U71271NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Safety First
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Wear Face Shields, Rubber Gloves And Aprons When Working With Acids
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"