Lyle U71230NP10X7 Safety Sign 7 inx10 in Plastic
Model:
U71230NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Safety First
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Remember Wear Safety Equipment
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"