Lyle U71221NP14X10 Safety Sign 10 in X 14 in Plastic
Model:
U71221NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Safety First
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
No Open Toe Shoes, Flip Flops, Or Sandals Beyond This Point
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"