Lyle U71082RD14X10 Emergency Sign 10x14in Rflctive Sheeting
LYLE
View Brand
Brand:
LYLE
Model:
U71082RD14X10
Specifications
View other
Exit Signs
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Protective Coating
Clear Film Laminate
This spec is not available in the specification table.
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Number of Printed Sides
1
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Sign Mounting Style
Adhesive
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Nominal Sign Size
10" x 14"
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Mounting Location
Wall
Sign Format
Other Format
Sign Legend
Emergency Exit Only
Height
0.568"
Width
10.5"