Lyle U71080NP14X10 Emergency Sign 10 in X 14 in Plastic
Model:
U71080NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Emergency Exit Keep Area Clear
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"