Lyle U71071NP10X14 Safety Sign 14 in X 10 in Plastic
Brand:
LYLE
Model:
U71071NP10X14
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
No Header
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Emergency Evacuation Map
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
14" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.1"
Width
0.1"