Lyle U71069NP14X10 Entrance Sign 10 in X 14 in Plastic
Model:
U71069NP14X10
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Emergency Door Do Not Block
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.1"
Width
10"