Lyle U71024NP10X7 Caution Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U71024NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Be Careful
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Overhead Hoist
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"