Lyle U71020NP10X7 Safety Sign 7 in X 10 in Plastic
Model:
U71020NP10X7
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Header
Be Careful
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Keep This Door Closed
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.603"
Width
7.5"