Lyle U61170NP10X7 Plastic Pedestrian Traffic Sign 7inx10in
Brand:
LYLE
Model:
U61170NP10X7
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Warning
Sign Shape
Vertical Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
No Pedestrian Traffic
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.603"
Width
7.5"