Lyle U61051RD14X10 Warning Sign 10in X 14in Rflct Sheeting
Model:
U61051RD14X10
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Other Format
Height
0.568"
Width
0.568"