Lyle U51241RD14X10 Notice Sign 10x14in Reflective Sheeting
Brand:
LYLE
Model:
U51241RD14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Notice
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Gates Must Be Closed After Entry Or Exit
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.57"
Width
0.57"